Застосування рефлексотерапії для лікування синдрома Рейно та герпетичної інфекції (2 клінічні випадки)

Рубаніста М.Є., Рубаніста Т.І.

Простий ге́рпес- вірусне захворювання з характерним висипанням сгрупованих пухирців на шкірі та слизових оболонках. Викликається герпесвірусами двох видів: HSV-1 та HSV-2. Найбільш часто зустрічається лабіальна (губна) форма інфекції, яка являє собою групу скучених пухирців з прозорим вмістом на основі запалення. Появі пухирців передує свербіж, печіння шкіри, іноді пропасниця, загальне нездужання, головний біль. Симптоми, як правило, тривають протягом 10 днів та проходять стадії від запалення та відкритих виразок до кіркоутворення.

Хочется поділитись достатньо яскравим досвідом в лікуванні данної патології, симптоми якої повністю регресували за 2 дні за допомогою голкорефлексотерапії.

Пацієнтка 72 роки пред’являла скарги на виражений свербіж, набряк, біль, почервоніння ділянки над верхньою губою зліва, виражену загальну слабкість, головний біль, які виникли день тому назад. Об’єктивно – виражений набряк, герпетичні пухирці над верхньою губою зліва.

1 сеанс – були взяті точки каналу товстого кишечника  Gi4, Gi10, Gi11 симетрично з двох сторін та додана P7 праворуч. Тривалість сеансу – 40 хв.

Під час сеансу виник набряк передпліччя правої руки по ходу канала легенів від Р7 до P6 на фоні зменшення набряку губи та зменшення загальних симптомів (свербежу, печіння, болю).

2 сеанс – був застосований метод балансу на каналі селезінки-подшлункової залози (2 та 5 рівні дії): RP2, RP5, MC5, TR2, TR6, E41, E44 – сеанс проводився рано зранку, тривалість – 60 хв, а ввечері від герпеса залишився тільки рубчик, який, як відмічала пацієнтка, формувався у неї тільки на 10 день.

Синдром Рейно характеризується спазмом периферичних судин кінцівок під впливом холоду або психоемоційного напруження. В данному випадку у пацієнтки 41 р. причиною даного симптомокомплекса була вертеброгенна патологія.

З анамнезу – перші симптоми з`явились 15 років назад, весь цей час пацієнтка не лікувалась, об’єктивно – кисті холодні, пальці кистей – червоно-синього, періодично – біло-синього кольору.

На фоні судинної та гомеопатичної терапії були проведені два курси голкорефлексотерапії та прогрівання полинними сигарами.

1-й курс складався з 10 сеансів та включав в себе класичну голкорефлексотерапію з дією на точки канала тройного обігрівача в більшій мірі – TR5, TR8, TR3, TR4, а також T14, V60, IG3 та ін. Проводилось активне прогрівання точок VB 39; TR8, посібників янских каналів руки. Після першого сеансу вперше за 15 років виникло відчуття тепла в кистях. Колір також змінився: середні фаланги пальців стали нормального рожевого кольору. Під час курсу лікування також проводилась фармакопунктура препаратами Дискус композитум, Траумель, Церебрум композитум та ін. 1 раз через 3 дні, масаж шийно-комірцевої зони.

2-й курс складався з 7 сеансів, перерва між курсами складала 6 місяців. Окрім вищевказаних точок в схему лікування були включені точки каналу жень-май, на які теж була застосована подвійна дія (голкорефлексотерапія та тривале до 10 хв прогрівання).

Післе курсів лікування колір кістей відновився до рожевого, але періодично на сильне холодове подразнення залишилась реакція у вигляді лише незначного похолодіння кінцівок. Були рекомендовані повторні курси терапії.