Як тирольський чаклун весь світ здивував (цікаві факти щодо історії акупунктури)

Рубаніста М.Є.

Акупунктура (голковколювання) – лікувальна система, яка народилась на далекому Сході в 27-28 сторіччях до н.е. під час правління першого імператора Китаю Фу-Сі з легендарного каміння, яке вдарило по нозі одного з його підданних під час роботи в полі та миттєво припинило йому головний біль. Принаймні так описують народження цієї  системи в сучасній літературі.

Перша систематизована книга з акупунктури – трактат «Хуан-ді Ней-цзин», написаний у вигляді діалогів між Жовтим імператором та його придворним мудрецем Ци-Бо з`являється трохи пізніше – у 25-26 стр. до н.е. під час правління імператора Хуан-ді. Хоча погодьтесь, дивно, що імператор власноруч був причетний до медичних трактатів, швидше за все його ім`я було використано для надання більшого авторитету роботі. Сам текст міг спокійно існувати раніше і бути просто записаним в цей час.  Написання іншої вагомої та відомої книги «Книга змін» відноситься до 7-8 стр до н.е.

Згідно з іншими гіпотезами акупунктура виникла в кінці Палеоліту (приблизно 10 тис років до н.е.) і була універсальною світовою системою лікування. І справді, при археологічних раскопках цього періоду не тільки на території Китаю, справді знаходять гострі предмети – голки тощо, які б могли застосовуватись в якості лікувальних акупунктурних голок. Але навряд чи первісна людина, не знайома, з примітивною будовою тіла могла «методом спроб та помилок» вийти на розуміння чіткої анатомії точок акупунктури та меридіанів.

Цікаві археологічні знахідки кінця 19-20 сторіччя нашої ери ставлять під сумнів монополію Китаю щодо батьківщини акупунктури.

Видатним єгиптологом 19 ст. Еберсом був досліджений папірус, вік якого до сих пір чітко не може бути встановлений. Вважають, що документ складається з фрагментів, які відносяться до різних історичних епох, в тому числі сягаючі корінням Першої династії фараонів (27- 31ст. до н.є.). В тексті папірусу описані меридіани та шляхи циркуляції енергії в них. [4, 5]. Виходить, що стародавні єгиптяни знали топографію біологічно активних точок в той же історичний час, а може ще й раніше, ніж китайці.

 

Батько медицини – Гіпократ, який жив в давній Греції (460-377р. до н.е.) багато мандрував Лівією, Малою Азією, Скіфією і був добре знайомий з медициною Єгіпту, бо проживав там 4 роки. Він використовував аурікулярні точки для лікування сексуальних розладів, проблем з зачаттям та менструальних проблем. Також він приходив до висновку, що стимуляція певних зон ушної раковини може знімати біль.

 

 

9 вересня 1991р двома німецькими туристами Гельмутом та Ерикой Симонами в Тирольских Альпах було знайдено тіло льодяної людини. Мумія була названа Отци – за ім`ям селища що знаходилось неподалеку. За одними версіями Отци був мисливцем, за іншими – чаклун, вік якого приблизно складав 5300 років, тобто відносився до 33 стр до н.є. На тілі мумії було нараховано близько 57 татуйувань, 47 з них чітко відповідали точкам акупунктури, використання яких впливало на попереково-крижову ділянку хребта та колінні суглоби. Дані радіологічного аналізу повністю підтвердили припущення щодо наявності такої патології у Отці. Вік мумії свідчить про застосування акупунктури на території Європи за 2000 років раніше від Китаю!

Отці був не одинокий, в перуанський пустелі також була знайдена мумія жінкі, тату на тілі якої чітко відповідали точкам акупунктури, правда нанесені вони були в шийно – комірцевій зоні. Видно, вертеброгенна патологія не давала спокійно жити нашим пращурам, але підходи до лікуванні її в Європі та Південній Америці співпадали.  Вік цієї мумії майже «сучасний» – всього на всього 1000 років. Тобто стародавня імперія інків також була знайома з практикою голковколювання або припалювання.

Наші пращури не відставали також. Вища каста запорізьких козаків – козаки-характерники була відома з топографією біологічно активних точок, адже вплив на них здійснювався під час бойового гопака. Крім того, вони гарно володіли своїм тілом за допомогою енергетичних практик, знали секрети цілющих трав. Тривалість життя тих, хто не загинув в походах та війнах в 18 ст була достатньо високою – 85-115 років. В порівнянні до Європи, знесиленою епідеміями, в XVIII тільки чверть населення сягала 50-річного віку. Звідки такі знання у чоловіків, які втікали з Царської Росії щоб уникнути кріпацтва? За однією з гіпотез, волхви Київської Русі, які не захтіли прийняти християнство, уходили в Карпати та на південь України і створювали свої спільноти. Однією з таких спільнот і була Запорізька Січ.

Різноманітна географія археологічних знахідок і коріння, яке тягнеться задовго до згадок про акупунктуру в Китаї дозволяє подумати про єдину лікувальну систему, яка була поширена в Давньому світі. Може, ці знання нам були передані більш високорозвиненими пращурами? Хто знає – може легендарні атланти такі існували?